תכנית פליאה | המכללה האקדמית תל חי

תכנית פליאה

תכנית פליאה

התכנית מיועדת לסטודנטים נבחרים, סקרנים ומעמיקים הלומדים בחטיבות השונות בחוג ומוסיפה ללימודיהם מסלול עם ערך מוסף אקדמי ואישי.

אבל לפני כן, חשוב להגיד משהו על הרעיון הרב-תחומי:

התואר הראשון בימינו הוא בסיס חשוב בתהליך עיצוב הדרך של צעירות וצעירים. הרעיון בחוג שלנו הוא להפגיש את הסטודנטיות והסטודנטים עם מגוון של תחומים, להעניק להם ראייה רחבה, בינתחומית וחשיבה מחוץ לקופסא. הם לומדים חטיבה שכוללת שלושה נושאים אקדמיים מתוך הרשימה הבאה: פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, מגדר, סביבה וחברה, פילוסופיה, היסטוריה וא"י, פוליטיקה, ממשל וניהול סכסוכים. כך הם זוכים בהשכלה רחבה ולאחר מכן מתמקדים ומתמקצעים באחד התחומים במסגרת התואר השני או תעודת ההוראה.

אז מה זו תכנית פליאה?

תכנית פליאה היא תכנית הצטיינות אקדמיתמטרתה להוות מרחב של הצטיינות אינטלקטואלית ולהעניק מסגרת מעוררת השראה שתאתגר ותדחוף קדימה סטודנטים בעלי פוטנציאל לתרומה מחקרית יוצאת דופן. התלמידים נבחרים לתכנית על פי איכויותיהם (בהירות מחשבה, מקוריות, קולגיאליות) וזוכים ליחס מיוחד ולציפיות מיוחדות: לצד מידה רבה יותר של חופש בבחירת תכני הלימוד, מצופה מהם עצמאות ומעורבות פעילה במגוון הפעילויות של התכנית. התכנית היא רבת פנים ומעמיקה.

לצד ההתמקדות ביצירתיות והתמחות בתחומי הרוח, התכנית מספקת היכרות עם המתרחש במדעי הטבע. מעבר להיבט הלימודי, התכנית שמה דגש מיוחד על יצירת קבוצה קולגיאלית המתאפיינת באכפתיות עמוקה של המשתתפים זה לזה ולסביבתם האנושית. לבוגרי התכנית יהיו מאפיינים של אנשי מחקר, אנשי רוח במובן הקלאסי וגם של מובילי דעה חברתיים.

תכנית פליאה מעניקה ללומדים בה מלגות לימודים משמעותיות המאפשרות להם להתרכז בפיתוח כישוריהם. בתכנית יפגשו המשתתפים עמיתים מוכשרים ויהיו חלק מקבוצה שבה יכולותיהם יוכלו לבוא לידי ביטוי.

את מי אנחנו מחפשים? צעירות וצעירים שרוצים להיות חלק מקבוצה איכותית, שאפתניים, המחפשים לימודים מאתגרים ומשמעותיים. אנשים הרואים את עצמם בתפקידים משמעותיים בהמשך הדרך, ואשר מעוניינות\ים לייצר שיח ערכי ולהיות שותפים ביצירה של עולם טוב יותר ביום שאחרי התואר.