בלוג | המכללה האקדמית תל חי

בלוג

בלוג

תערוכה מיוחדת של יצירות נשים שנרצחו ע"י בני זוגן תוצג במכללה האקדמית תל-חי

במסגרת  אירועי יום המאבק באלימות כלפי נשים, תוצג במכללה האקדמית תל-חי תערוכה מיוחדת ויוצאת דופן בה יוצגו עבודותיהן של תשע נשים אשר נרצחו ע"י בני זוגן.

התערוכה צמחה מרעיון שהגתה נגה סלה, אחותה של מיכל סלה ז"ל. נגה היא סטודנטית לצורפות במכון לאמנויות תל-חי. היא קיבלה פניה מהתא לשוויון מגדרי במכללה לקחת חלק באירועי יום המאבק שיצוינו במכללה ביום שני השבוע. "כשקיבלתי את הפניה היו לי המון רעיונות, מה אפשר לעשות במסגרת  ציון יום המאבק באלימות כלפי נשים, אבל החלטתי ליזום תערוכת אמנות של יצירות הנרצחות, מכיוון שמיכל אחותי, הייתה מאוד יצירתית ועסקה בין היתר...

נגה סלה בתערוכת קול הנרצחות

המכללה האקדמית תל-חי מזמינה את תושבי האזור ל"היסטוריה על הבר"

יוזמה חדשה של היסטוריונים וחוקרי מדינת ישראל במכללה האקדמית תל-חי. מרצות ומרצי המקבץ להיסטוריה וללימודי ארץ ישראל השיקו סדרה חדשה של אירועי 'היסטוריה על הבר' המיועדת לסטודנטים ולקהל הרחב.

מדי חודש, יוביל אחד המרצים מפגש עם סטודנטים ותושבי האזור, ובמרכזו הרצאה על פרשה היסטורית אחת, הרלוונטית גם לחברה הישראלית של ימינו.

ד"ר חנן חריף, ראש המקבץ להיסטוריה ולארץ ישראל, בחוג ללימודים רב-תחומיים במכללה האקדמית תל-חי, מספר כי המפגשים פונים לכלל הסטודנטיות והסטודנטים בתל-חי ובהחלט גם לתושבי האזור.

המפגש ייערך באווירה חברתית, מחוץ לכתלי הקמפוס ובסוף כל הרצאה תתפתח שיחה פתוחה עם משתתפי...

תמונה של הפנתרים השחורים. ארכיון דן הדני, האוסף הלאומי לתצלומים על שם משפחת פריצקר, הספרייה הלאומית

שגירת קנדה הגיעה לביקור במכללה האקדמית תל-חי, עם ועדת ההיגוי של שותפות חוף אל חוף קנדה - אצבע הגליל

לאחר שלוש שנים בהם לא ביקרו הקנדים בארץ, הגיעה המשלחת של שותפות חוף אל חוף קנדה – אצבע הגליל במסגרת פעילות ועדת ההיגוי, לביקור במכללה האקדמית תל-חי. שגרירת קנדה, הגב' ליסה אן סטדלבאוור (Ms. Lisa Stadelbauer) הצטרפה ליום הפעילות של ועדת ההיגוי וכיבדה את המכללה האקדמית תל-חי בנוכחותה. המשלחת המכובדת סיירה בגליל, נפגשה עם ראשי רשויות ומוסדות חינוך  ובמסגרת זו הגיעה גם לביקור בקמפוס מזרח של המכללה, המאגד את הקשר בין השותפות והמכללה.

את פניה של השגרירה וחברי ועדת ההיגוי קיבלו נשיא המכללה, פרופ' אליעזר שלו ומנכ"ל המכללה אלי כהן....

ביקור שגרירת קנדה במכללה האקדמית תל-חי

נץ מצוי ניצל ברגע האחרון משיניו של חתול.

עבר שיקום במרכז האקלום באגמון החולה והושב בימים אלה אל הטבע

אירוע דרמתי התחולל במכללה האקדמית תל-חי בתחילת אוגוסט, כאשר חתול הצליח לצוד נץ מצוי וכמעט טרף אותו. במקרה, נקלעו אל המקום דיקן הפקולטה למדעים פרופ' דני קוטלר ורעות דיאמנט מהמחלקה לקשרי חוץ. רעות הצליחה לחלץ את הנץ משיניו של החתול רגע לפני שנטרף ופרופ' קוטלר העביר את הנץ, למרפאה לחיות בר של קק"ל והאקדמית תל-חי באגמון החולה, שם נעשה לו צילום רנטגן והתגלה, כי בעקבות האירוע הטראומתי שעבר, נשברה כנפו הימינית.

הנץ נלקח לבית החולים לחיות בר ברמת גן ועבר ניתוח, במהלכו הוחדרו לכנפו פינים מברזל במטרה...

נץ מצוי

נאמני קרן הלמסלי הגיעו לביקור במכללה האקדמית תל-חי ובבניין "הלמסלי למדעים" אשר ישמש את חוקרי מכון המחקר מיגל

סנדור פרנקל, נאמן קרן הלמסלי, ורעייתו רות הגיעו לביקור מרגש במכללה האקדמית תל-חי במהלכו סיירו בבניין "הלמסלי למדעים", אשר נבנה מכספי התרומה של הקרן וישמש את חוקרי המכללה ומכון המחקר מיגל. בביקור השתתפו נשיא המכללה האקדמית תל-חי פרופ' אליעזר שלו, מנכ"ל המכללה אלי כהן, מנכ"ל מיגל, דוד זגדון, פרופ' רחל אמיר חוקרת ומרצה בכירה במיגל ובתל-חי וצוות היחידה לקשרי חוץ של המכללה.

בניין הלמסלי למדעים נבנה בעזרת תרומה של 5.3 מיליון דולר שניתנה בשנת 2018. בימים אלה הסתיימה בנייתו ובקרוב יאוכלס. בניין זה הוא  ראשון מסוגו בצפון הארץ,...

ביקור נאמני קרן הלמסלי במכללה האקדמית תל-חי