מכון המזון הלאומי | המכללה האקדמית תל חי

מכון המזון הלאומי

מכון המזון הלאומי

הנהלת המכללה האקדמית תל-חי ביקרה באוניברסיטת ואכינגן בהולנד כחלק מההיערכות להקמת מכון המזון הלאומי

הנהלת המכללה האקדמית תל-חי: נשיא המכללה פרופ' אליעזר שלו, יו"ר הועד המנהל אריק דיין, מנכ"ל המכללה אלי כהן וד"ר אופיר בנימין, חוקר ומרצה בכיר בחוג למדעי המזון, יצאה לביקור קצר באוניברסיטת ואכינגן בהולנד, הנחשבת לאחת האוניברסיטאות הטובות בעולם, בתחום המזון והחקלאות.

מטרת הביקור הייתה ללמוד ולהכיר את הפעילות הענפה המתרחשת במרחב האוניברסיטה ההולנדית המשלבת בין אקדמיה, מחקר, תעשיה ויזמות. הביקור נערך כחלק מההיערכות המכללה ומכון המחקר מיגל,  להקמה והפעלת מכון המזון הלאומי, במכללה האקדמית תל-חי.

במהלך הביקור סיירה הנהלת תל-חי במכון המזון בואכינגן, הנותן שירות ומפעיל פרויקטים עם תעשיית המזון העולמית. כמו כן, שמעה ההנהלה על חברות סטארטאפ בתחומי הפוד-טק והאגרו-טק, המגיעות מכל העולם לעבוד בחממה שנמצאת בתוך הקמפוס ההולנדי. סיור נוסף נערך בבניין המחקר והפיתוח החדש של חברת יוניליוור שהוקם אף הוא בתחומי  האוניברסיטה. בנוסף, שמעה הנהלת המכללה, על התמיכה הרחבה, שנותן השלטון המקומי של המחוז, במטרה לקדם חברות הזנק וקשרים מחקרים של התעשייה עם האוניברסיטה.

הפעילות הענפה באוניברסיטת ואכינגן עוסקת בחדשנות ויזמות על בסיס של אקדמיה ומחקרים פורצי דרך. על-פי מודל זה, שואפים במכללה האקדמית תל-חי ובמכון המחקר מיגל, להפעיל את מכון המזון הלאומי הישראלי, שבנייתו תחל השנה.