חטיבת קיימות וממשל | המכללה האקדמית תל חי

חטיבת קיימות וממשל

חטיבת קיימות וממשל

לימודי קיימות וממשל מכוונים לקדם את צרכי החברה בהווה תוך התייחסות לבעיות נוקבות של פערים ועוני, ניצול יתר של משאבי טבע, וחוסר ביטחון אישי ותרבותי. בוגרינו ישתלבו במאמץ הגלובלי לפתרון בעיות אלו תוך שמירה על המערכת האקולוגית ועל זכויות הדורות הבאים לשגשג בתוכה.
התכנית תכשיר את בוגריה לקריירה כמומחים במיזמים ממשלתיים, עסקיים וחברתיים ותעניק להם כלים, טכניקות וניסיון לקידום רווחה ושגשוג בראייה מורכבת הכוללת את האדם, המדינה והסביבה.
בוגרי החטיבה לקיימות וממשל יהיו בחזית הגיבוש וההטמעה של מדיניות חברתית-סביבתית ופתרונות חדשניים בכל תחומי העשייה במשק.
התוכנית מיועדת למי שמעז לחלום על מציאות אחרת ושואף לקבל כלים להגשמת החלום, דרך השתלבות והשפעה במגוון משרות בשוק הציבורי והפרטי.

מקבץ קיימות

הלימודים במקבץ קיימות מקנים ידע רב תחומי בלימודי סביבה, כלכלה וחברה. הבוגרים שלנו יוכלו להשתלב במגוון תפקידים במגזר העסקי, החברתי והציבורי ולהפוך לסוכני שינוי סביבתי וחברתי.

מטרתנו הינה להקנות לסטודנטים ידע תיאורתי ופרקטי לקידום צדק סביבתי ולצמצום פערים חברתיים וכלכליים המשפיעים על ומושפעים מהמשבר הסביבתי. לשם כך, ילמדו במקבץ מגוון קורסים שיאפשרו להם לתרום לפיתוח וצמיחה כלכליים וניהול אחראי של משאבי הטבע, תוך הקפדה על צדק חברתי.

בין הקורסים הנלמדים במקבץ:

·         קיימות כקונפליקט פוליטי.

·         מבוא לקיימות.

·         תכנון עירוני וקיימות.

·         גלובליזציה והשפעתה על הסביבה והחברה..

·         אנרגיה ומשבר האקלים.

·         טכנולוגיות חדשניות ויעדי פיתוח של האו"ם.

·         פרקטיקום - סטודנטים מצטיינים יוכלו להשתתף בפרקטיקום במהלך הלימודים, ולהכיר מקרוב את עבודתו של יועץ קיימות במגזר העסקי ו/או הציבורי.

·         לימודי המקבץ לקיימות משתלבים באופן טבעי עם לימודי פוליטיקה וממשל ו/או עם לימודים בחוגים אחרים כדוגמת חינוך וכלכלה.

 

מקבץ פוליטיקה וממשל

מקבץ פוליטיקה וממשל עוסק בשאלות יסוד אודות האדם והמדינה דרך משקפות מגוונות של זכויות, צדק וכוח, יחסים בין לאומיים ובין קבוצתיים, סכסוכים, משא ומתן, ופיוס, תקשורת וקולנוע, תרבות ודת. במסגרת הלימודים, נכיר צורות ממשל ואתגרי מדינה תוך התבוננות במציאות החברתית והתרבותית במזרח אסיה,

אפריקה, אמריקה ואירופה, המזרח התיכון וישראל. 

המקבץ מעודד סקרנות והעמקת ידע אודות מגמות היסטוריות ועכשוויות במזרח ובמערב, וכאן בישראל. הלימודים וההכשרה מכוונים להקניית ידע ומיומנויות מעשיות להשתלבות בארגוני ממשל, חברה אזרחית, ועסקים, לצד פיתוח חשיבה ביקורתית, מנהיגות, מעורבות, ואקטיביזם חברתי. 

 

מקבץ משפט, כלכלה וסביבה

סטודנטים שבחרו בחטיבת קיימות וממשל רשאים לקחת גם את מקבץ "משפט, כלכלה וסביבה". המקבץ מיועד לחשיפת הלומדים למושגי יסוד ורעיונות מרכזיים בתחומי המשפט והכלכלה, על מנת להעמיק את ההכשרה וההתמקצעות בתחומי קיימות וממשל.

המקבץ מציע בחירה מתוך סל גדול של קורסים במשפטים ובכלכלה (ברמה בסיסית), וכן בתחומי מדעי הסביבה והסוציולוגיה.