לימודי פסיכולוגיה | המכללה האקדמית תל חי

.B.A בפסיכולוגיה

לימודי פסיכולוגיה
  • .B.A בפסיכולוגיה

למידע נוסף מלא פרטיך

השדות המסומנים ב * הינם שדות חובה

.B.A בפסיכולוגיה

לימודי פסיכולוגיה נוגעים במגוון רחב של תחומים: למידה, חשיבה, התנהגות חברתית, מבחנים פסיכולוגים, אישיות האדם, התפתחות, פסיכו-פיזיולוגיה, יסודות פיזיולוגיים של ההתנהגות ופסיכו-פתולוגיה(הפרעות שונות והטיפול בהן). תכנית הלימודים עוסקת בשאלות היסוד של הפסיכולוגיה, במודלים הבסיסיים של תחומי הפסיכולוגיה השונים ובמגוון הגישות המדעיות הנהוגות כיום במחקר הפסיכולוגי. 

עם סיום לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה עומדות בפני הבוגרים מספר אפשרויות: לימודי המשך לתואר שני ושלישי לצורך הסמכה כפסיכולוגים
או לימודי תעודה בתחומים טיפוליים כמו זואו-תרפיה, דרמה-תרפיה וכו’.
בשוק העבודה ניתן להשתלב במגוון תפקידים כמדריכים במוסדות חינוך ומוסדות בריאות הנפש,
מנהלי כוח אדם בארגונים, מורים למדעי החברה ופסיכולוגיה בבתי ספר תיכוניים או כעוזרי מחקר.

 

מסלול מצטיינים חדש, "מוח תודעה" הנו מסלול המיועד לסטודנטים מצטיינים. מטרת העל של המסלול היא להוביל לשינוי בגופי הידע המוענקים לבוגרי החוג לפסיכולוגיה וזאת כדי להתאימם לשינויים המתרחשים בשדה הפסיכולוגי בשנים האחרונות, בשיתוף החוג ללימודים רב- תחומיים

מסלול נוסף שהוא שילוב אקדמי עם המכון לאמנויות- המסלול משלב לימודים בחוג לפסיכולוגיה עם לימודים במחלקה לאמנות פלסטית במכון לאמנויות תל-חי.

בוגרי המסלול יהיו זכאים לתואר ראשון בפסיכולוגיה ולתעודת בוגר המכון לאמנויות- מדריך לאמנות בקהילה.

למה ללמוד .B.A בפסיכולוגיה בתל-חי?

  • לימודים אקדמיים ברמה גבוהה, לחוג בפסיכולוגיה באקדמית תל-חי מוניטין רב ובוגרינו מוערכים בעולם האקדמי ובשוק התעסוקה, לצד אווירה גלילית נעימה ומעצימה. 
  • הלימודים כוללים שימוש במעבדות ייעודיות ייחודיות וחדישות לצורך ניתוח והבנת תהליכים בתחום המחקר הפסיכולוגי .
  • סגנון הלימוד האקדמי- מחקרי- הוכח כמתאים להתמודדות מוצלחת עם בחינת המתאם הארצית הנדרשת לקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה. נבדק ונמצא, כי 85% מהבוגרים שלנו שניסו להתקבל לתואר שני התקבלו.
  • השתלבויות משמעותית בהתנסות מעשית אישית במסגרות טיפוליות-חינוכיות לצורך צבירת ניסיון.
  • מגוון אפשרויות לימוד: מסלול חד חוגי או דו חוגי.
  • באקדמית תל-חי קיים תואר שני(MASTER) בפסיכולוגיה חינוכית, בשני מסלולים,תזה או ללא תזה.

אפשרות למלגת עידוד בסך 5,000 ש"ח לשנה א' בלבד חד חוגי לבעלי פסיכומטרי 650 ומעלה*.
* בכפוף לתנאים, מס' המלגות מוגבל כל הקודם זוכה!
* למסלול החד חוגי בלבד.

מבין בוגרי התואר:

ד"ר נעם קרש – בוגר המחזור הראשון ללימודי פסיכולוגיה במכללת האקדמית תל-חי, וכיום משמש כמרצה של קורסי ליבה בחוג.

מזל אזוולוס קדוש, אלה דרור ויואב שויצר – בוגרי החוג המשמשים כמתרגלים בחוג.

עדי עמיאל – בוגרת תואר ראשון באקדמית תל-חי ותואר שני בטכניון, עובדת כיום בפיתוח הדרכה בפרויקט חינוך לתלמידי תיכון מחוננים של חברת היי טק.

איך זה עובד ?

הלימודים האקדמיים נמשכים שלוש שנים. להשלמת המסלול החד-חוגי נדרשות 120 נקודות זכות בחוג לפסיכולוגיה. במסלול הדו-חוגי נדרשות 62 נקודות זכות בפסיכולוגיה ו-60 נקודות זכות מאחד מהחוגים: כלכלה וניהולחינוך, לימודים רב-תחומייםלימודי מזרח אסיה ושרותי אנוש

שנה א - קורסי חובה במקצועות הבסיס, כגון: מבוא לפסיכולוגיה, תיאוריות אישיות, מבוא לפסיכופיזיולוגיה, מבוא לסטטיסטיקה.
שנה ב - קורסי העמקה במקצועות הליבה, כגון: פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה קוגניטיבית, קורס במצבי דחק, שיטות מחקר. 
שנה ג - קורסי התמחות בנושאים מתקדמים, כגון: אינטליגנציה אנושית, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכופתולוגיה.

לצפיה בתנאי הקבלה

מידע נוסף

תואר ראשון בפסיכולוגיה במכללה האקדמית תל-חי

לימודי הפסיכולוגיה עוסקים בחקר ההתנהגות האנושית, ובניסיון לחקור ולהבין לעומק מה הם הרגשות, המחשבות , מרכיבי האישיות והתהליכים פיזיולוגים העומדים בבסיס ההתנהגות של האדם. לימודי הפסיכולוגיה מאוד מתאימים לאנשים סקרנים וחקרנים שאוהבים להבין מה עומד מאחורי המציאות ומה הם התהליכים הפנימיים שעובר האדם וכיצד הם באים ביטוי בהתנהגותו ובבחירותיו.

לימודי הפסיכולוגיה (120 נ"ז) נערכים בשני מסלולים – מסלול חד חוגי ומסלול דו-חוגי.

במסלול החד חוגי לומדים את כל הקורסים בתוך החוג (עם קצת קורסי העשרה מתכניות אחרות – 18 נ"ז), מסלול זה מאוד מתאים לסטודנטים המייעדים את עצמם ללימודי המשך בתחום הפסיכולוגיה, וצריכים לגשת למבחן ההתאמה הארצי (חברתית, קוגניטיבית, קלינית, חינוכית, רפואית, שיקומית ועוד). במסלול זה יש לסטודנטים הרבה שיעורי בחירה בתוך החוג, הם יכולים להשתלב כעוזרי מחקר במעבדות החוג (מחקר מודרך) ולהתקדם מאוד מבחינה מחקרית, וכן יכולים לעשות לימודי שדה: בבתי ספר, בתי סהר, ושירותים חברתיים כגון מקלט לנשים מוכות או "הפוך " מועדון לנוער בסיכון.

במסלול הדו-חוגי לומדים הסטודנטים את מחצית תכנית הלימודים בחוג לפסיכולוגיה ואת המחצית השנייה בחוג אחר במכללה. במסלול זה יש מעט מאוד בחירה בחוג , והרבה שיעורי חובה . השילובים השכיחים ביותר הם עם החוג לחינוך, ולשירותי אנוש, אולם ניתן לשלב את לימודי הפסיכולוגיה גם עם החוג לכלכלה, החוג הרב-תחומי, מחשבים והחוג ללימודי מזרח אסיה. מסלול זה מאוד מתאים למי שלא יודע אם ירצה להמשיך דווקא בתחום הפסיכולוגיה , אולם רוצה בסיס איתן ללימודי המשך בתחומים שונים. כמו כן הוא מתאים למי שרוצה להשתלב בשוק העבודה בתחומי החינוך, הדרכה , ומשאבי אנוש.

הלימודים בשני המסלולים כוללים: קורסי מבוא העוסקים בבסיסים התיאורטיים של הפסיכולוגיה – כגון: פסיכופיזיולוגיה, מבוא לפסיכולוגיה, תיאוריות אישיות, פסיכולוגיה קוגניטיבית ופסיכולוגיה חברתית. בנוסף לומדים בפסיכולוגיה קורסים מתודולוגים כגון: שיטות מחקר, סטטיסטיקה ומעבדה ניסויית.  

בלימודי הפסיכולוגיה במכללה האקדמית תל-חי כבר מהשנה הראשונה הסטודנטים משתתפים במחקרים הנערכים בחוג, ובמהלך הלימודים הם משתלבים באופן פעיל בכל מעבדות החוג. כיום פועלות בחוג שמונה מעבדות מחקר - שתיים פיזיולוגיות, שתיים קוגניטיביות, מעבדה התפתחותית, מעבדת מוח, מעבדת שינה ומעבדה חברתית. כל המעבדות מאובזרות בציוד חדיש התומך במחקרים פורצי דרך. במעבדות השונות נערכים מחקרים מגוונים כגון : פסיכולוגיה ותזונה, קבלת החלטות , איכות השינה בקרב ספורטאים, דחיינות אקדמית ועוד. לימודי הפסיכולוגיה בתואר הראשון עורכים שישה סמסטרים בממוצע (שלוש שנים) ונפרשים על ארבעה ימים בשבוע.

תנאי הקבלה לתואר הראשון בפסיכולוגיה במכללה האקדמית תל-חי

ניתן להתקבל לתואר ראשון בפסיכולוגיה במכללה האקדמית תל-חי עם ציון פסיכומטרי או מצרף של 620. סטודנטים עם ציון בטווח של בין 600-619 עוברים לוועדת קבלה חוגית ומתקבלים בהתאם למקום פנוי והתאמה לחוג. כמו כן מתקבלים כל שנה מספר סטודנטים שאינם עומדים בתנאי הקבלה , כחריגים.

לימודי התואר הראשון בפסיכולוגיה אינם הכשרתיים ולכן בתום התואר הראשון רב הסטודנטים ממשיכים את לימודיהם לתארים מתקדמים בתחומי הפסיכולוגיה או בתחומים אחרים כגון: תרפיה, חינוך מיוחד, לקויות למידה, משאבי אנוש, מנהל עסקים ועוד. רבים מהסטודנטים שסיימו אצלנו תואר ראשון בפסיכולוגיה ממשיכים את לימודיהם באוניברסיטאות בארץ ובעולם. חשוב לציין שבכדי להתקבל לתואר שני בפסיכולוגיה בארץ, יש להציג ממוצע ציונים 88 לפחות בתואר הראשון וכן לעבור מבחן התאמה ארצי בממוצע 100 (מתוך 150) .

חשוב לדעת שבדרך כלל לימודי פסיכולוגיה נחשבים ללימודים קשים בתחום מדעי החברה והרוח, מאוד תחרותיים, מעמיקים ודורשים השקעה רבה. באקדמית תל-חי אנו מאוד מאמינים ברמת למידה גבוהה ומעודדים את הסטודנטים שלנו להשקיע כדי שיוכלו להשתלב במסלולי הלימודים לתארים מתקדמים בארץ ובעולם. יחד עם זאת אנו מקפידים לשמור על יחס אישי עם הסטודנטים שלנו, מעודדים אותם לשיתוף פעולה אחד עם השני ויצירת גאוות יחידה של פריפריית הצפון! אנו מאמינים שהכוח שלנו בלימודי התואר הראשון בפסיכולוגיה נובע מהשילוב המנצח בין רמה לימודית גבוהה, מחקר מתקדם, קשר אישי ושיתוף פעולה בין הסטודנטים.

תואר שני בלימודי פסיכולוגיה חינוכית

לפני כחמש שנים נפתח בחוג לפסיכולוגיה במכללה האקדמית תל-חי מסלול לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית. התכנית היא תכנית המכשירה סטודנטים להיות פסיכולוגים חינוכיים. פסיכולוג חינוכי עובד במערכות חינוכיות, עם מורים, מנהלים, יועצים, ילדים והורים. הפסיכולוג החינוכי עוסק בקשיים לימודיים אצל ילדים, בקשיים חברתיים ואישיים, ומנסה בעזרת התערבויות מערכתיות לתרום לרווחתו הנפשית של הילד. כמו כן עוסקת הפסיכולוגיה החינוכית בעידוד המוטיבציה של הילד והלמידה הרגשית-חברתית שלו.

לימודי הפסיכולוגיה בתואר השני מתקיימים יום בשבוע מרוכז בקמפוס ועוד יום בשנה א' ויומיים בשנה ב', בפרקטיקום בשירותים הפסיכולוגים ברחבי הארץ. משך הלימודים כשנתיים, וקיימת אפשרות לעשות תזה או עבודת גמר.

בלימודי פסיכולוגיה בתואר השני תנאי הקבלה מחייבים תואר ראשון בפסיכולוגיה או במדעי ההתנהגות בציון ממוצע של 88 ומעלה. בנוסף צריך המועמד להציג ציון של המבחן הארצי (מתא"ם) של 90 לפחות. סטודנטים בעלי ממוצע תואר ראשון מעל 93 יוכלו להתקבל גם עם ציון מתא"ם נמוך מ 90. כל המועמדים עוברים ראיון קבוצתי ולעיתים גם ראיון אישי. הקבלה הסופית היא בתהליך של שיבוץ ארצי.