שירותי אנוש | לימודי שירותי אנוש לתואר ראשון - המכללה האקדמית בתל חי

שירותי אנוש

B.A בשירותי אנוש
  • שירותי אנוש

למידע נוסף מלא פרטיך

השדות המסומנים ב * הינם שדות חובה

שירותי אנוש

כולנו מוצאים את עצמינו במצבים בהם אנחנו מקבלים או נותנים שירותים. המלצר בבית הקפה, נציגי חברת הטלפון, הגננת, עורכת הדין וסוכן הביטוח – כל אלה נותנים שירות. יחסים בין בני אדם שבמרכזם מתן או קבלת שירות כלשהו הם חלק מרכזי בחיינו.

במקביל, במקומות עבודה רבים מבינים שגם את המועסקים, נותני השירות, יש לשרת: יש לדאוג לזכויותיהם ולרווחתם, להבין מה מעלה את שביעות רצונם ומה גורם להם לעזוב. ידע זה הוא קריטי בכל מקום עבודה כמעט ומהווה את בסיס עבודתם של מנהלי/ות משאבי אנוש והעובדים במחלקות כוח אדם.

אנחנו, בחוג לשירותי אנוש במכללה האקדמית תל-חי, עוסקים במגוון תחומים אלה, מתוך הבנת הקשר ביניהם. הסטודנטים והסטודנטיות בחוג יוצאים לשוק העבודה כשהם מצוידים בידע עכשווי ורלבנטי אשר מאפשר להם להשתלב בו בהצלחה. יש להם ידע תיאורטי ומעשי רחב ומעודכן בפסיכולוגיה, סוציולוגיה, תקשורת בינאישית, יזמות, משפטים, כלכלה, ראיית חשבון ועוד. חלקם יכולים להתמחות גם בתחומים הספציפיים של ניהול משאבי אנוש ו/או חשבות שכר. חלקם ממשיכים בסוף לימודיהם בחוג  ללימודי תואר שני במגוון רחב של מסלולים. בעידן של הצפת מידע, וחשיפה לפייק-ניוז, רוכשים הסטודנטים בחוג כלים ביקורתיים המאפשרים הבחנה בין עיקר לטפל ובין ידע אמין למפוקפק.

החוג לשירותי אנוש במכללה האקדמית תל-חי מאפשר לסטודנטיות ולסטודנטים לקחת חלק בחוויה אינטלקטואלית מאתגרת, לשלב לימודים עיוניים עם הכשרה מעשית, ולהיות חלק מחוג מתפתח ודינמי עם סגל מנהלי ואקדמי מצוין. הלימודים בחוג מתקיימים לצד לימודים בחוג נוסף במכללה (מסלול דו-חוגי) על פי בחירת כל סטודנט וסטודנטית בהתאם לתחומי העניין שלהם. שילובים אלה מעשירים את החוויה האקדמית ופותחים אפשרויות מגוונות.

 סטודנטים המעוניינים לשלב בין לימודים לתואר לבין עבודה משפחה וחיי היום יום ישנה אפשרות:

להשתלם בשני תחומים מרתקים ומועילים, הכרות עם מגוון תחומי ידע להבנת האתגרים שעומדים בפני שירותי האנוש במתן מענה ללקוחותיהם ולעובדיהם, לצד ידע מעשי הנדרש למילוי מגוון התפקידים בסביבת עבודה מורכבת ודינמית. הלימודים יתקיימו בימים ובשעות אשר יותאמו באופן אישי לסטודנט בהתאם לקורסים הקיימים במערכת השעות לאורך שלושה סמסטרים בשנה. לפרטים נוספים על שילוב תואר עם עבודה, משפחה וחיי היום יום  

     * אפשרות למכינה למועמדים ללא תנאי קבלה מלאים.

ובקיצור:

יחסים בין בני אדם שבמרכזם מתן או קבלת שירות הם חלק מרכזי בחיינו. ארגונים ככלל, ומקומות עבודה בפרט, מקדישים יותר ויותר תשומת לב לתחומים הקשורים בשירות: שירות ללקוחות, לעובדים, לספקים ועוד.

החוג לשירותי אנוש במכללת תל-חי עוסק במגוון התחומים הקשורים בכך מתוך הבנת הקשר ביניהם, ומתוך הבנת מרכזיותם בשוק העבודה של ימינו. הסטודנטים והסטודנטיות יוצאים אל שוק העבודה כשהם מצוידים בידע תיאורטי ומעשי רחב ומעודכן. תוך כדי לימודיהם הם יכולים להשתלב במסלולי לימוד המקנים לבוגריהם תעודת מקצוע כמנהלי משאבי אנוש וכד'. הלימודים בחוג נותנים תשתית טובה מאוד למי מבין הסטודנטים שיבחר להמשיך ללימודי תואר שני במגוון תחומי ידע. 

למה ללמוד שירותי אנוש בתל-חי?

  • בבואם לראיון עבודה בוגרי החוג יוכלו להגיד כי אין תחום ארגוני שהם לא למדו: הם למדו יחסי אנוש, ניהול, ניהול משאבי אנוש, את יסודות הכלכלה, חדשנות (יזמות), תכנון, עבודה בצוות, את יסודות המשפט וחוקי עבודה.
  • החוג מאפשר לצבור ניסיון רלוונטי בעבודה בזמן הלימודים.
  • הקורסים בתוכנית משלבים התנסות ופתרון בעיות בשטח , ומאפשרים לסטודנטים להיחשף לחיי היום יום בארגונים.
  • בחוג יש מסלול התמחות בניהול משאבי אנוש המיועד למי שמסיים שנה ראשונה בציון 85 לפחות.
  • לימודים בחוג זה הם דו חוגיים, כלומר אתה לומד שירותי אנוש, ובוחר עוד חוג מהפקולטה למדעי החברה: כלכלה וניהול, פסיכולוגיה, מדעי המחשב, חינוך, לימודים רב-תחומיים או לימודי מזרח אסיה.  
  • ניתן להשתלב בתוכנית היוקרתית צוערים לשלטון המקומי.
  • ניתן ללמוד חוג זה במסלול מרוכז בשילוב עם החטיבה "אדם, מדינה ושינוי חברתי" מהחוג ללימודים הרב תחומיים.
  • ניתן ללמוד את החוג במסגרת 'מסלול לאנשים עסוקים' - לפרטים נוספים יש לפנות ליועץ הלימודים.

איך זה עובד ?

הלימודים האקדמיים נמשכים שלוש שנים. להשלמת התואר נדרשות 60 נקודות זכות בלימודי שירותי אנוש ו- 60 נקודות זכות בחוג משלים.

שנה א - קורסי חובה במקצועות הבסיס, כגון מבוא לשירותי אנוש, תקשורת בין-אישית ומבוא לסוציולוגיה.

שנים ב ו-ג – קורסים מתקדמים ולימודים מעשיים כגון ארגון שירותי אנוש, מבוא לניהול, יסודות השיווק והפרסום, שלטון מקומי ומרכזי, פסיכולוגיה חברתית, תמחיר ותמחור שכר, לימודי התנסות ועבודת שדה ועוד.

לצפיה בתנאי הקבלה